
VIDEO Đoković u suzama zbog Nikole Pilića: „Nikada ne bih bio ovo što jesam da nije bilo njega“
Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 05.11.25. | 09:18
Izborio je srpski tenisač četvrtfinale Atene pa se onda 'slomio'.
Novak Đoković je velik sportaš. I humanitarac. Postoje mnogi kojima nikada nije bio najomiljeniji, ali isto tako ne postoji onaj koji može negirati njegovu veličinu. Jer, ruku na srce, Novak je jedan od najvećih. Ako ne i najveći.
Danas, s 38 na leđima, kad mnogi njegovi vršnjaci uživaju u mirovini, Novak i dalje ganja neke nove rekorde, neke nove trofeje. Na ATP-u u Ateni, njegovom novom domu, u osmini finala svladao je Čileanca Tabila, igrača koji je dosad protiv Novaka u dva meča imao – dvije pobjede. No, ništa od hat-tricka za Čileanca, Novak je u Ateni slavio sa 7-6(3) i 6-1, da bi onda nakon meča završio u suzama nakon što su Grci na velikom ekranu pustili video posvećen Novakovom 'teniskom ocu', Nikoli Piliću, na što Novak nije uspio suspregnuti suze. A vjerojatno nije ni pokušavao.
„On nije bio moj trener, on je bio dio moje obitelji. Nikada ne bih bio ovo što jesam da nije bilo njega“, rekao je Novak Đoković.
U četvrtfinalu ga sada očekuje meč protiv Portugalca Borgesa koji je u osmini finala bio bolji od Amerikanca Spizzirija. Đokoviću će ovo biti prvi meč protiv 28-godišnjeg Portugalca, trenutačno 47. igrača svijeta. (I.A.S.)







.jpg.webp)






