
Novi svjetski prvak šokirao objavom: Odlazim u mirovinu!
Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 02.12.16. | 14:49
Aktualni svjetski prvak u Formuli 1 Nico Rosberg je objavio kako se povlači iz utrkivanja u oktanskom cirkusu.
31-godišnji njemački vozač u nedjelju je osvojio svoj prvi naslov u Formuli 1 u karijeri, ispred momčadskog kolege u Mercedesu, Lewisa Hamiltona.
Nico Rosberg je osvojio drugo mjesto u posljednjoj utrci sezone u Abu Dhabiju, a to mu je bilo dovoljno da prvi put u karijeri uzme naslov svjetskog prvaka u Formuli 1, a ujedno i posljednji put. Naime, pet dana nakon osvajanja prestižnog naslova, Rosberg je danas šokirao ljubitelje oktanskog cirkusa objavom kako odlazi u mirovinu i to odmah.
„Popeo sam se na svoju planinu i na vrhuncu sam, tako da je ovo ispravan potez“, objavio je Rosberg na svom Facebook profilu.
„Tijekom 25 godina utrkivanja, moj jedini san je bio postati novi svjetski prvak u Formuli 1. Kroz težak rad, bol i žrtvu, to je bio moj cilj. I sada sam uspio“.
Sin nekadašnjeg svjetskog prvaka Kekea Rosberga iz 1982. godine je u Formuli 1 debitirao za Williams na Velikoj nagradi Bahreina 2006. godine, završivši na sedmom mjestu.
Rosberg je ove sezone slavio u devet od 21 utrke, a trostrukog svjetskog prvaka i momčadskog kolegu Hamiltona je nadmašio za pet bodova.
(Foto: Action Images)
Germanijak pratite i na našoj Facebook stranici!
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Kriket
Counter Strike
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.