REUTERS/Lisi Niesner
REUTERS/Lisi Niesner

Njemica Aicher najbrža u superveleslalomu

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 13.03.25. | 13:05

Ovo joj je druga pobjeda u karijeri

Njemačka skijašica Emma Aicher ostvarila je ovog četvrtka pobjedu u utrci superveleslaloma Svjetskog kupa, koja se vozila u talijanskom La Thuileu.

Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)

Za 21-godišnju Aicher je ovo druga pobjeda u karijeri u Svjetskom kupu nakon što je početkom ovog mjeseca bila najbrža na spustu u norveškom Kvitfjellu. Samo šest stotinki slabije vrijeme imala je talijanska skijašica Sofia Goggia koja je bila druga, dok je treće mjesto osvojila njena sunarodnjakinja Federica Brignone s 39 stotinki slabijim vremenom od pobjednice. Četvrta je bila Švicarka Gut-Behrami.

Prije završnice ovosezonskog Svjetskog kupa u borbi za mali Kristalni globus ove discipline ostale su Gut-Behrami koja ima 515 bodova i Brignone sa 470 bodova.

Sve sigurnija na prvom mjestu ukupnog redoslijeda je Talijanka Brignone koja sada ima 1354 boda. Druga je Gut-Behrami sa 1022 boda, treća Goggia ima 851, dok je najbolja hrvatska skijašica Zrinka Ljutić na četvrtom mjestu i ima 790 bodova.

Svjetski kup u La Thuileu, superveleslalom:

1. Emma Aicher (Njem) 57.89

2. Sofia Goggia (Ita) +0.06

3. Federica Brignone (Ita) +0.39

4. Lara Gut-Behrami (Švi) +0.47

5. Lauren Macuga (SAD) +0.55

6. Marta Bassino (Ita) +0.71

7. Ester Ledecka (Češ) +0.89

Ukupni redoslijed:

1. Federica Brignone (Ita) 1354 boda

2. Lara Gut-Behrami (Švi) 1022

3. Sofia Goggia (Ita) 851

4. Zrinka Ljutić (Hrv) 790

5. Camile Rast (Švi) 718


Zaigraj odmah, Germania!

Cjelokupnu Germanijinu ponudu pronađite i proučite OVDJE.


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.

(Hina)


Tagovi

Skijanjesvjetski kup u skijanjuEmma Aicher

Ostale Vijesti