.JPG.webp)
Na korak do obrane naslova: Carlos Alcaraz ušao uz malo drame do finala Roland Garrosa
Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 06.06.25. | 17:25
Španjolski tenisač može se početi pripremati za nedjeljni okršaj na pariškoj zemlji
Španjolski tenisač Carlos Alcaraz, branitelj naslova pobjednika u Roland Garrosu, plasirao se u ovogodišnje finale pariškog Grand Slam turnira nakon polufinalne pobjede protiv Talijana Lorenza Musettija koji je predao meč kod vodstva Španjolca od 4-6, 7-6, 6-0 i 2-0.
U finalu će Alcaraz igrati protiv pobjednika meča u kojem se sastaju Talijan Jannik Sinner i Srbin Novak Đoković. U nedjeljnom finalu Alcaraz će loviti peti Grand Slam trofej u karijeri. Dosad je dva puta bio najbolji u Wimbledonu i po jednom u Roland Garrosu i na US Openu.
Musetti će morati pričekati na ulazak u prvo Grand Slam finale u karijeri. Igranjem polufinala u Roland Garrosu reprizirao je isti doseg iz Wimbledona prošle godine. Na samom kraju trećeg seta Musetti je zatražio pomoć zbog bolova u lijevoj nozi, a ubrzo nakon toga je i predao meč.
Žestoka i ravnopravna borba između Talijana i Španjolca trajala je tijekom prvog seta koji je odlučen na samom kraju. Kod vodstva 5-4 Musetti je napravio jedini break u tom dijelu igre i došao do prednosti u setovima. U apsolutno svemu Musetti je parirao Alcarazu tijekom uvodna dva seta, a ujedno je talijanski tenisač u drugoj dionici dva puta, i to brzopotezno, vraćao break zaostatka.
U drugom slučaju Alcaraz je kod 6-5 servirao za 1-1 u setovima, ali Musetti je uspio izboriti tie-break. U njemu je Španjolac ipak dominirao, poveo je 6-1 i time osigurao izjednačenje u setovima.
Dobiveni tie-break dao je dodatnu snagu Alcarazu koji je postao jači, čvršći i još ubojitiji, dok je Musetti potpuno stao. Napravio je Alcaraz niz od čak osam gemova. Dobio je treći set 6-0 i poveo u četvrtom s 2-0 kada je Musetti odlučio predati.
(Hina)