Luka Stanzl/PIXSELL

Makarani brane drugo mjesto protiv Dinama, Square pokleknuo u Splitu

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 23.01.21. | 14:43

Utakmicama u Splitu i Vrgorcu počeo je drugi dio sezone 1. HMNL.

Universitas je u svojoj dvorani priredio mini iznenađenje i svladao dubrovački Square, dok je Uspinjača uzela „puni plijen“ u gostima. Kolo će se kompletirati današnjim utakmicama od kojih bi najzanimljivije trebalo biti u Zagrebu u dvoboju treće i druge momčadi na tablici – Futsal Dinama i Novog Vremena.

Uzbudljivo je bilo i na Gripama gdje je Square poveo u 13. minuti preko Reze, no AFCU je preokrenuo u jednoj minuti golovima Kosora i Mijića. Splitski studenti su u nastavku povećali svoju prednost kada je precizan bio Sučić, a poraz Dubrovčana ublažio je pred sami kraj Šulić.

Vrgorac se nije uspio pomaknuti s pretposljednje pozicije, u dvorani Davor Jović Uspinjača-Gimka je rutinski slavila s 2:0, a oba pogotka pala su u prvih 15 minuta igre. Najprije je mrežu domaćih pogodio Koturović, a nakon njega u strijelce se upisao i Jedvaj za konačni rezultat.

Danas je na rasporedu još tri utakmice, a derbi se igra u Sutinskim vrelima gdje Futsal Dinamo dočekuje viceprvaka. Plavi žele nastaviti pozitivan niz iz jesenske polusezone, ali i prekinuti negativnu seriju protiv Makarana jer ih nisu pobijedili još od svibnja 2018.g. Zagrepčani su jači za Kristiana Čekola koji se vratio iz Italije i protiv Novog Vremena će jurišati na pobjedu kako bi se izjednačili s njime na drugom mjestu ljestvice.

Posljednjeplasirani Osijek na svom parketu dočekuje Alumnus i mora tražiti pobjedu kako bi pobjegao s dna, dok u dalmatinskom okršaju vodeći Olmissum nakon ulaska među 16 najboljih momčadi Europe dolazi u Šibenik potvrditi sjajnu formu.