
Luka Mikrut debitira u nedjelju, Hrvati bez pobjede u kvalifikacijama
Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 20.07.24. | 20:44
U nedjelju počinje glavni dio ATP Umaga.
Splićanin Luka Mikrut (ATP - 353.) u nedjelju će na umaškom stadionu "Goran Ivanišević" odigrati svoj prvi meč u glavnom ždrijebu turnira iz kalendara ATP Toura, a s druge strane mreže bit će 25-godišnji argentinski tenisač Camilo Ugo Carabelli (ATP - 96.).
Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)
Dvoboj je na rasporedu kao treći na središnjem terenu (ne prije 21 sat), ali drugi u glavnom ždrijebu. Prije Mikruta i Carabellija na središnjem terenu će se za plasman u drugo kolo boriti osmi nositelj, Talijan Matteo Arnaldi, i Francuz Alexandre Muller. Na Studenac Areni (nekadašnjem Grandstandu) za mjesto u drugom kolu borit će se Kazahstanac Aleksander Ševčenko i Mađar Fabian Marozsan.
Iako je za suparnika dobio igrača koji je među posljednjima prema renkingu izborio izravan plasman u glavni turnir, 20-godišnjem Mikrutu će ovo biti jedan od najvećih izazova u karijeri. Otkako je početkom lipnja došao do finala Zagreb Opena, turnira iz kalendara Challenger Toura, Luka je na četiri Challengera dvaput zapeo u zadnjem kolu kvalifikacija te jednom prošao prvo kolo u glavnom turniru.
Carabelli je zahvaljujući odličnim rezultatima u ovoj sezoni na Challenger Touru, na kojem je osvojio dva naslova i još dvaput bio u finalu, došao do izjednačenja najboljeg renkinga u karijeri, s kojim nastupa i u Umagu. Na ovogodišnjoj južnoameričkoj zemljanoj turneji u veljači kvalificirao se za turnir u Buenos Airesu i došao do 2. kola u kojem ga je zaustavio Carlos Alcaraz (6-2, 7-5). U posljednjih mjesec dana je dvaput bio u finalima na Challenger Touru (Poznan, Karlsruhe).
Nažalost, kroz kvalifikacije se četvorici hrvatskih predstavnika u glavnom turniru neće pridružiti nijedan od trojice domaćih predstavnika koji su u akciji bili u subotu. Matiju Pecotića (ATP - 484.) je sa 6-3, 6-3 pobijedio Argentinac Marco Trungelliti (ATP - 151.), a Denija Žmaka je sa 6-2, 6-4 svladao Tajvanac Tseng Chun-Hsin (ATP - 155.). Priliku za nastup u kvalifikacijama iznenada je dobio i Nino Serdarušić, jer je ušao kao zamjena za Alexandrea Mullera, koji je dobio mjesto u glavnom ždrijebu.
No, Serdarušić će, ipak, ove godine igrati samo u glavnom ždrijebu turnira parova, u kojem sa Slovencem Blažom Rolom brani prošlogodišnji naslov, jer ga je u prvom kolu kvalifikacija zaustavio Argentinac Guido Andreozzi (ATP - 363.) svladavši ga sa 6-4, 6-4.
(Hina)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Ragbi
LOL
Counter Strike
Mali Nogomet
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.