
Lara Cvjetko predvodi Hrvatsku, Matić propušta SP!
Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 17.05.24. | 11:06
Nedavno okrunjena europska prvakinja i svjetski broj 1 Barbara Matić propušta SP zbog ozljede palca
Od 19. do 24. svibnja u Abu Dhabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima održat će se Svjetsko prvenstvo u džudu na kojem će nastupiti skoro 700 sportaša iz 109 zemalja među kojima i deset hrvatskih predstavnika.
Prouči cjelokupnu ponudu za nogomet na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)
Nedavno okrunjena europska prvakinja i svjetski broj 1 Barbara Matić propušta SP zbog ozljede palca, a hrvatsku reprezentaciju ovaj put predvodi 22-godišnja Lara Cvjetko ((JK Solin) svjetska doprvakinja iz 2022. godine i treća nositeljica na SP-u.
Hrvatske boje branit će Ana Viktorija Puljiz (JK Solin), Tihea Topolovec (AJK Mladost - Zagreb), Katarina Krišto (JK Dalmacijacement - Kaštel Sućurac), Iva Oberan (JK Župa dubrovačka), Petrunjela Pavić (JK Dubrovnik 1966), Karla Prodan (JK Pujanke - Split), Zlatko Kumrić (AJK Student - Split), Helena Vuković (JK Samobor), te Ivana Šutalo (JK Dubrovnik).
"Nažalost, radi se o ozljedi palca koju sam zadobila u prvoj borbi na Europskom prvenstvu u Zagrebu, ima oštećenja na ligamentima, tetivi i kosti. Nisam još odradila niti jedan trening kako treba. Želimo sanirati ozljedu, nismo htjeli ništa riskirati i onda smo odlučili da je ovo ipak neki veći cilj, još ovu godinu, pa ćemo nažalost svjetsko prvenstvo propustit," poručila je Matić.
SP u Abu Dhabiju bit će ujedno i posljednji kvalifikacijski turnir za odlazak na Olimpijske igre u Parizu, a oni koji postanu svjetski prvaci u UAE dobit će i velikih 2.000 bodova pored svojih imena na svjetskoj rang ljestvici.
"Znam da je prijavljeno jako puno kvalitetnih natjecateljica u mojoj kategoriji, skoro 50. Tako da bila nositelj ili ne, moram ići od prve borbe najjače i evo nadam se da mogu napraviti nešto za sebe, reprezentaciju i sve ostale," kazala je Cvjetko otkrivši što možemo očekivati od hrvatske reprezentacije u Abu Dhabiju.
"Mislim da imamo sigurno tri, četiri, ako ne i više kandidata za medalju. Nadam se da ćemo imati čim više borbi za medalju, nije nerealno očekivati niti da imamo puno natjecatelja u prvih sedam. Naravno sve to ovisi i o ždrijebu," dodala je. (Hina)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Mali Nogomet
Ragbi
Dota
LOL
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.