Foto: Marin Tironi/Pixsell
Foto: Marin Tironi/Pixsell

Konačna odluka: Regionalna vaterpolska liga se neće igrati ove sezone

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 08.08.25. | 14:44

Odluka su donijeli čelnici ovog natjecanja nakon nemogućnosti postizanja zajedničkog dogovora o načinu natjecanja u sljedećoj natjecateljskoj sezoni

Nakon 17 godina od pokretanja ligaškog natjecanja klubova iz Hrvatske, Crne Gore i Srbije, a jedno vrijeme i Slovenije, regionalna liga u vaterpolu u sezoni 2025./26. se neće odigrati, javlja Hrvatski vaterpolski savez.

Odluka o zamrzavanju lige donijeli su čelnici ovog natjecanja nakon nemogućnosti postizanja zajedničkog dogovora o načinu natjecanja u sljedećoj natjecateljskoj sezoni.

"Za sezonu 2025./26. očito postoji dosta problema. Klubovi iz Srbije su imali ideju igrati primarno svoje nacionalno prvenstvo, te potom završnicu ili samo doigravanje Regionalne lige. To nama u Hrvatskoj nije odgovaralo niti kao način odigravanja lige, niti kao sustav, ali ni terminski. Postoji također još uvijek i otvoreni problem igranja hrvatskih klubova u Kotoru odnosno tamošnjem bazenu. To je dodatan problem koji otežava cijelu priču. Budući da se u siječnju 2026. igra i Europsko prvenstvo u Beogradu, a što će ‘uzeti’ dva mjeseca u kalendaru za pripreme i nastupe reprezentacije, došli smo do konačnog zaključka da za sezonu 2025./26. zamrznemo status Regionalne lige. Mi u Hrvatskoj ćemo dakle igrati naše nacionalno prvenstvo i podrazumijeva se kup natjecanje", kazao je Perica Bukić, izvršni dopredsjednik Hrvatskog vaterpolskog saveza, a ujedno i predsjednik Upravnog odbora Regionalne lige.

Regionalno klupsko natjecanje, nazvano u startu Jadranska liga, počelo je godine 2008. odnosno u sezoni 2008./09. U početku su ligu činili klubovi iz Hrvatske, Slovenije i Crne Gore. U sezoni 2011./12. na jednu se godinu u ligu uključio i najbolji talijanski klub, Pro Recco, a godine 2014. u ligu su se uključili i klubovi iz Srbije. U zadnjim sezonama igrale se čak dvije lige - Premier i A1 liga.

Dubrovački Jug je od hrvatskih klubova rekordnih pet puta osvajao ligu, riječko Primorje ima tri naslova, a zagrebačka Mladost dva trofeja.

Dosadašnji pobjednici Jadranske/Triglav/Regionalne lige:

2009. Jug Dubrovnik

2010. Jadran Herceg Novi

2011. Jadran Herceg Novi

2012. Pro Recco Genova

2013. Primorje Rijeka

2014. Primorje Rijeka

2015. Primorje Rijeka

2016. Jug Dubrovnik

2017. Jug Dubrovnik

2018. Jug Dubrovnik

2019. Mladost Zagreb

2020. Mladost Zagreb

2021. Radnički Kragujevac

2022. Novi Beograd

2023. Jug Dubrovnik

2024. Novi Beograd

2025. Radnički Kragujevac


Zaigraj odmah, Germania!

Cjelokupnu Germanijinu ponudu pronađite i proučite OVDJE.


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.

(Hina)


Tagovi

regionalna liga vaterpolovaterpoloHAVK MladostJug AOJug CO

Ostale Vijesti