Jug u dramatičnom dvoboju pobijedio Mladost i osvojio Kup

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 23.12.18. | 17:42

Napeto je bilo u Gružu.

Vaterpolisti Juga pobjednici su Kupa za ovu sezonu. U finalu igranom u Dubrovniku svladali su Mladost sa 8:7 (0-0, 4-2, 2-4, 2-1). Dubrovčanima je ovo 14. naslov pobjednika Kupa, a četvrti zaredom do kojega su došli u neizvjesnoj utakmici u kojoj su u posljednje tri minute preokrenuli zaostatak 6-7 u pobjedu 8-7.

Sredinom posljednje četvrtine, Mladost je preko svojeg najefikasnijeg igrača Lovre Miloša povela sa 7-6, no uzvratio je prvi strijelac Juga - Maro Joković - koji zabija za 7-7. Finale je odlučeno minutu i pol prije isteka vremena kada je Luka Lončar izborio peterac nakon prekršaja rumunjskog centra Radua, a peterac je realizirao Loren Fatović.

Pobjednike je s tri pogotka predvodio Joković, dva je dodao Fatović, a jednom su se u strijelce upisali Lončar, Benić i Merkulov. Kod Zagrepčana je tri pogotka postigao Miloš, a po jedan Ćuk, Lazić, Radu i Buljubašić.