
FIS: Otpao muški slalom 2023. na Sljemenu, ali će zato biti dvije ženske utrke
Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 26.05.22. | 16:32
Nakon 15 godina na Sljemenu neće biti muške utrke, koja i ove godine nije održana zbog pretoplih uvjeta početkom siječnja
Međunarodni skijaški savez (FIS) odlučio je sljemenski muški slalom početkom 2023. godine zamijeniti s njemačkim Garmisch-Partenkirchenom, ali će se zato sljedeće godine održati čak dva ženska slaloma na brdu iznad Zagreba.
Nakon 15 godina na Sljemenu neće biti muške utrke, koja i ove godine nije održana zbog pretoplih uvjeta početkom siječnja.
Zauzvrat će se 4. i 5. siječnja 2023. godine u Zagrebu dvaput održati Snježna kraljica, odlučio je FIS na svom zasjedanju u Milanu.
Uz uobičajene brze utrke krajem godine, u veljači 2023., skijaši će nakon Svjetskog prvenstva u Courchevelu/Meribelu krajem veljače ponovno "preko bare" na utrke tehničkih disciplina u Palisades Tahoe (Squaw Valley) te na vikend brzih utrka u Aspen
Kako, pak, javljaju Sportske novosti, FIS-ova degradacija skijaškog sporta spustila se za još jednu razinu jer u kalendaru više nema niti jedne alpske ili bilo kakve kombinacije. Velika novosti je i megaspust sa startom u Švicarskoj i ciljem u Italiji. Ispod Matterhorna (Zermatt/Cervinia).
Sezona počinje 22. listopada 2022. u Söldenu, a završnica Svjetskog kupa iduće godine održat će se od 15. do 19. ožujka u Soldeu u Andori.
(Hina, G)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Counter Strike
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.