REUTERS/Marko Djurica
REUTERS/Marko Djurica

Cobolli i Swiatek prvi odradili posao

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 20.08.26. | 08:04

Talijan je u tri seta nadvisio nadolazeću španjolsku zvijezdu

U srijedu su na ATP Masters 1000 i WTA 1000 turniru u Cincinnatiju počeli mečevi osmine finala, a kao prvi su se u četvrtfinale plasirali Talijan Flavio Cobolli i Poljakinja Iga Šwiatek.

Nakon preokreta te dva i pol sata igre Cobolli, finalist ovogodišnjeg Roland Garrosa, je nadigrao nadolazeću mladu zvijezdu iz Španjolske Rafaela Jodara te se plasirao među osam najboljih. Cobolli je slavio s 4-6, 7-6(3), 6-3 i u četvrtfinalu čeka pobjednika meča u kojem se sastaju prvi nositelj Nijemac Alexander Zverev i domaći adut Tommy Paul.

Upravo je Zverev svladao Cobollija u finalu ovogodišnjeg Roland Garrosa i time došao do premijerne Grand Slam titule u karijeri.

Bez ikakvih komplikacija sedma nositeljica Iga Šwiatek je nadigrala Francuskinju Diane Parry sa 6-3, 6-3 i u četvrtfinalu čeka pobjednicu dvoboja Kazahstanke Jelene Ribakine i Ruskinje Diane Šnajder.

Tenisači, osmina finala:

Flavio Cobolli (Ita/7) - Rafael Jodar (Špa/12) 4-6, 7-6(3), 6-3

Tenisačice, osmina finala:

Iga Šwiatek (Polj/7) - Diane Parry (Fra) 6-3, 6-3

(Hina)


Tagovi

TenisATP CincinnatiWTA CincinnatiFlavio CobolliIga Swiatek

Sljedeća vijest