
Borna Ćorić preko Argentinca u polufinale
Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 02.05.25. | 14:16
28-godišnji je Zagrepčanin bio bolji u odlučujućim fazama oba seta
Hrvatski tenisač Borna Ćorić (ATP - 104.) u petak se plasirao u polufinale ATP Challenger 175 turnira na zemljanoj podlozi u francuskom Aix en Provenceu, gdje je u četvrtfinalnom dvoboju svladao Argentinca Mariana Navonea (ATP - 85.) sa 7-5, 6-4.
U dvoboju koji su obilježili usponi i padovi u igri obojice tenisača, 28-godišnji Zagrepčanin je bio bolji u odlučujućim fazama oba seta, što mu je donijelo pobjedu i plasman u polufinale.
Ćorić je u devetom gemu prvog seta izgubio servis, ali nije dopustio da ga to obeshrabri. U preostala tri gema prve dionice dvaput je oduzeo servis suparniku i izgubio svega četiri poena te osvojio set sa 7-5.
Niz je nastavio osvajanjem prva dva gema drugog seta te se činilo da će doći do potpunog raspada u igri 24-godišnjeg Argentinca. Međutim, dogodilo se upravo suprotno. Ćorić je bio taj koji je počeo griješiti pa je Navone nanizao četiri gema i poveo s 4-2. No, baš kao i u završnici prvog seta, Argentinac nije materijalizirao prednost 'breaka' već je dvaput zaredom izgubio servis, što je Ćoriću donijelo pobjedu u njihovom prvom međusobnom dvoboju.
Ćorićev polufinalni suparnik bit će pobjednik četvrtfinala u kojem se sastaju 27-godišnji Amerikanac Reily Opelka (ATP - 103.) i 21-godišnji peruanski kvalifikant Ignacio Buse (ATP - 210.).
U petak će se za plasman u polufinale boriti i Borna Gojo (ATP - 353.), a njegov četvrtfinalni suparnik je Monegašanin Valentin Vacherot (ATP - 223.).
(Hina)