
Smjena na klupi Žabaca, Štritofa naslijedio Zoran Bajić
Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 05.10.17. | 10:13
Promjene na klupi Mladostaša.
Vaterpolisti Mladosti nisu uspjeli ostati u igri za Europu ove sezone, nakon što nisu imali previše uspješan nastup na kvalifikacijskom turniru za plasman u Ligu prvaka pred svojim navijačima u Zagrebu. Ostvarili su pobjedu, poraz i remi te nisu izborili prolaz dalje i uprava kluba odlučila se za promjenu na trenerskoj klupi. Umjesto Ratka Štritofa, klupu 'Žabaca' preuzeo je Zoran Bajić, također bivši igrač Mladosti.
Poznat i kao 'Baja', bivši je golman momčadi sa Save, povremeni A reprezentativac 80-tih godina, koji je nakon odlaska iz Mladosti branio u Cataniji te Solarisu. Kaijeru je završio u Švicarskoj, u kojoj je i započeo trenersku karijeru na klupi Bissonea, u deset godina prošavši sve kategorije. Prije dvije godine vratio se Mladost i vodio najmlađe kategorije, a sada mu se pružila prilika za vođenje seniorske momčadi.
Jučer je odradio prvi trening sa momčadi, zajedno sa svojim pomoćnicima Hrvojem Hrestakom i Franom Vićanom, a za službene klupske stranice je otkrio prve dojmove.
„Želja mi je prenijeti svoju strast i ljubav prema vaterpolu na naše igrače kako bih im pomogao da ostvare svoje pune igračke potencijale koje su evidentno veliki. Ekipa je to koja u svojim redovima ima nekoliko iskusnijih igrača osvajača klupskih trofeja te reprezentativnih medalja na svjetskim prvenstvima i olimpijskim igrama, a uz to i niz mlađih igrača koji su bili u mlađim kategorijama prvaci Hrvatske i već dvije sezone igraju u seniorskom sastavu. Ti igrači imaju što pokazati i vjerujem da ćemo zajedničkim radom ostvariti dobre rezultate“, istaknuo je novi trener Mladostaša.
Njegova se momčad rano oprostila od ovosezonske Lige prvaka i sada se okreće regionalnoj ligi, u kojoj je prvi nastup očekuje u subotu kod kuće protiv Budvanske Rivijere.
„Ovo ispadanje svakako je ostavilo traga ali ćemo se nastojati mentalno dići kroz prve dvije utakmice u kojima su nam protivnici Budva na našem bazenu i Partizan u gostima. Potom slijedi serija od tri teška protivnika: Mornar, Jug i Jadran Split. Ekipa je dobro tjelesno pripremljena, a potrudit ćemo se i da igrački napreduju jer prostora za to ima dosta“, poručio je Bajić.
(Foto: HAVK Mladost)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Tenis
Odbojka
eNogomet
Basket 3x3
Hokej na ledu
Baseball
Stolni Tenis
Dota
Counter Strike
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.