Zenit u furioznih 20 minuta došao do preokreta, Mance nije zabio

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 23.08.18. | 20:16

Odigrane su prve tri utakmice bogatog današnjeg programa play-offa Europske lige.

Slovački Trenčin, za kojeg igra hrvatski napadač Antonio Mance odigrao je 1:1 na domaćem terenu protiv ciparskog AEK-a iz Larnace. Domaćini su poveli u 55., a gosti stigli do izjednačenja pet minuta kasnije. Mance nije zabio, ali je u 8. dobio žuti karton.

Ruski Zenit s 3:1 svladao je Norveški Molde iako su Norvežani na poluvremenu vodili s 1:0. No, Domaćini su do preokreta i pobjede stigli u posljednjih 20 minuta utakmice, kada je Artem Džjuba zabio za izjednačenje, a potom i asistirao Zabolotnjiju za preokret. Konačni rezultat Zenit je zabio u 90. minuti.

Ulogu favorita opravdao je i Ludogorec koji je s minimalnih 1:0 slavio na gostovanju kod gruzijskog Torpeda i napravio veliki korak k plasmanu u Europsku ligu.

Europska liga, play-off, prve utakmice:

Torpedo Kutaisi (Gruzija) – Ludogorec (Bugarska) 0:1 (Wanderson 45')
Zenit St. Petersburg (Rusija) – Molde (Norveška) 3:1 (Džjuba 71', Zabolotnji 80', Mevlja 90/ Hestad 42')
Trenčin (Slovačka) – AEK Larnaca (Cipar) 1:1 (Sleegers 55'/ Acoran 60')