Wolfsburg svladao Gvardiolov Leipzig i preuzeo vrh, Union bolji od M'Gladbacha (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 29.08.21. | 21:24

Brekalo je ostao na klupi, a Olmo nije konkurirao za susret

U Njemačkoj su 3. kolo Bundeslige svojim međusobnim ogledima danas zaključili Union Berlin protiv Borussije M'Gladbach te Wolfsburg koji je igrao protiv RB Leipziga.

Prva se utakmica igrala od 15:30, kada je momčad iz njemačke prijestolnice istrčala na travnjak s ciljem da nakon uspješne prošle sezone ostvare prvu pobjedu u novoj. To im je i uspjelo, na kraju su slavili rezultatom 2:1.

Prvi pogodak za Union zabio je Niko Giesselmann u 22. minuti susreta. Bio je to sjajan gol, domaći branič skočio je visoko i glavom pucao snažno uz desnu stativu. Asistencija se piše Genkiju Haraguchiju. Prednost su udvostručili u 41. zahvaljujući napadaču Taiwu Awoniyiju, kojemu je asistirao Max Kruse. Borussia je do utješnog pogotka stigla u prvoj minuti nadoknade. Jonas Hofmann iskoristio je jedan odbijanac i loptu zakucao u mrežu protivničkog vratara.

Sve pogotke s utakmice pogledajte OVDJE.

Drugi je susret, koji je krenuo u 17:30, obećavao, jer se na na strani domaćina trebao naći Josip Brekalo, a na strani gostiju Dani Olmo i Joško Gvardiol. Na kraju je igrao samo donedavni stoper Dinama, Brekalo je ostao na klupi, dok Španjolca nije ni bilo u zapisniku. Vukovi su u konačnici upisali minimalnu pobjedu. Jedini pogodak na utakmici zabio je veznjak Jerome Roussillon u 52. minuti ogleda.

Gol Roussillona za pobjedu pogledajte OVDJE.

Wolfsburg je time upisao tri pobjede u tri dosadašnja dvoboja te s devet bodova izbio na prvo mjesto tablice.