REUTERS/Rebecca Naden

Wales rastužio Ukrajince i ovjerio kartu za katarski Mundijal (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 05.06.22. | 20:14

Tragičar utakmice je Jarmolenko koji je zabio autogol u 34. minuti

Iako je većina nogometne javnosti željela vidjeti Ukrajinu na Svjetskom prvenstvu u Kataru, Wales se ipak pokazao prejakim u finalu razigravanja – Velšani su slavili s 1:0 u Cardiffu i ovjerili kartu za Mundijal koncem godine.

Wales će tamo igrati u skupini B s Engleskom, Iranom i Sjedinjenim Američkim Državama.

Velšani su do pobjede nad Ukrajinom stigli nakon što je Gareth Bale izveo slobodni udarac u 34. minuti, a Andrij Jarmolenko nespretno, u padu glavom, skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Jarmolenkov autogol pogledajte OVDJE

Inače, Ukrajina je imala veću inicijativu tijekom utakmice, devet udaraca u okvir i veći posjed, ali su bili neprecizni pred vratima Walesa, a i dosta toga im je obranio velški vratar Hennessey. Poput ove obrane u 83. minuti.

Velšani se na Svjetskom prvenstvu nisu pojavili od 1958., a ponajbolji igrač domaćeg sastava na travnjaku bio je upravo Bale. I dok nije bio nešto naročito motiviran za igru u dresu madridskog Reala, kada preko glave navuče naconalni dres, Bale je nevjerojatno motiviran.

Svjetsko prvenstvo u nogometu Katar 2022.WalesUkrajinaAndrij JarmolenkoGareth Bale