Robert Matic/Hajduk.hr
Robert Matic/Hajduk.hr

Vojnik kluba stalno je pod povećalom javnosti, ali Garcia ima veliko povjerenje u Krovinovića

Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 01.10.25. | 14:09

Vezni igrač Bijelih i ove sezone igra na svojoj uobičajenoj razini koja često izaziva velika kritike navijača, međutim kod svakog trenera je važan igrač, pa je tako i kod Garcije prošle subote zamijenio Livaju u trenutku kada je trebalo sačuvati pobjedu

Ispod radara je prošle subote promaknula jedna sitnica, detalj koji puno govori. U trenutku kada je Garcia ostao bez Livaje za kim je posegnuo? Za Krovinovićem! Na klupi je imao Šegu, mogao je uvesti i Kalika koji je na travnjak ušao kasnije pri izlasku Rebića, ali odlučio se za Krovinovića. Igrača koji je pružio dodatnu stabilnost veznoj liniji, u konačnici, igrača u kojeg Garcia ima golemo povjerenje.

I nije prvi, jer kroz protekle četiri godine svaki je trener u Krovinoviću vidio svog favorita za startera u veznom redu,. Kod Dambrauskasa je igrao 'desetku', u njegovih nasljednika često i 'šesticu'. Kod Garcie igra na poziciji 'osmice' ili u tandemu sPajazitijem na mjestu korektoru veznog reda. Uglavnom je starter, ponekad uđe s klupe, a kada nije bilo Livaje na početku prvenstva ponio je i kapetansku traku što će ponovno učiniti i u subotu u Vinkovcima. Ako krene od prve minute, jasno, Ako ne krene neće se buniti. Pravi je vojnik kluba taj iskusni 30-ogodišnji vezni.

Filip Krovinović igra petu sezonu u Hajduku. Brojke mu pritom nisu impresivne, nema dvoznamenkastih pogodaka ni asistencija, ali kada klubu zatreba uvijek je na raspolaganju. Ne prate ga ozljede, možda se 'zalomi' poneki žuti karton, ali generalno gledajući, Krovinović je uvijek tu. U posljednje tri sezone je tek propustio četiri prvenstvene utakmice! Odigrao je 101 dvoboj u HNL-u u zadnja tri prvenstva, samo je prve sezone u Hajduku bio ispod 30 utakmica. Tog ljeta se kasnije priključio pa je propustio nekoliko dvoboja uslijed hvatanja ritma, a potom je imao i jednu manju ozljedu sredinom jeseni 2021., ali od tada svi treneri u kontinuitetu posežu za Krovinovićem.

Uglavnom u njemu vide igrača koji pruža stabilnost i mirnoću sredini terena. Pritom ne očekuju spektakl ofenzivne igre. Glamourozne asistencije ni pogotke. Ne, od Krovinovića očekuju sigurno dodavanje bez suvišnih 'prodanih' lopti. Očekuju da im sredina ne bude propusna, baš kako je i Garcia prošle subote izlaskom Livaje pojačao vezni red. S druge strane, navijačima teško pada niz povratnih i paralelnih lopti, manjak udaraca prema suparničkim vratima.

Ali, očito je da treneri, osim Dambrauskasa, i nisu tražili takvu igru od Krovinovića. Ukupno je postigao 14 pogodaka u HNL-u kroz 138 odigranih prvenstvenih utakmica za Bijele. Nije statistika koja bi nekog impresionirala, ali i ove sezone Krovinović ima svih 13 nastupa kroz tri natjecanja. Samo su Krovinovič i Pajaziti upisali nastupe u svim dvobojima ove sezone. Zato, koliko god trpio kritike za igru koja često izgleda 'nogomet na sigurno' brojke nastupa sugeriraju kako ga trener vidi. A trener je potvrdio da isključivo traži rezultat. (JR)


HNL, 9. kolo

Petak, 3.listopada

Istra 1961 – Varaždin, 18.00

Subota, 4. listopada

Vukovar 1991 – Hajduk, 15.45

Slaven Belupo – Osijek, 18.00

Nedjelja, 5. listopada

Gorica – Rijeka, 15.45

Lokomotiva – Dinamo, 15.45

ODIGRAJ ODMAH!


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.


Tagovi

HajdukGonzalo GarciaFilip KrovinovićNK LokomotivaMarko LivajaGennaro Gattuso

Ostale Vijesti