Vodeći dvojac nastavlja nizozemski juriš, Ajax utrpao 5 komada Willemu II

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 06.12.14. | 22:45

PSV je u gostima nanio Dordrechtu 12. ovosezonski poraz.

U Nizozemskoj ništa novo. Ajax i PSV nastavljaju za vrh Eredivisie, a obje su momčadi večeras uzele uvjerljive pobjede. Kopljanici su na svojoj Amsterdam Areni utrpali pet komada gostujućem Willemu II, a pogotke su postigli Sigthorsson, Veltman i Klaassen, dok je Milik bio precizan u dva navrata.

Nešto teži ispit imao je PSV u gostima kod posljednje momčadi prvenstva Dordrechta. Iako su rezultatski zaostajali nakon 6. minute i pogotka Liedera, sve je popravio Wijnaldum u 21. minuti, da bi preokret donijeli de Jong i svojim drugim pogotkom večeri Wijnaldum.

Tako je i dalje ostao samo bod razlike između momčadi iz Eindhovena i one iz Amsterdama.

Spomenimo i kako je AZ slavio na domaćem terenu protiv Eagelsa, dok je Breda uzela tešku i minimalnu gostujuću pobjedu kod Cambuura.

Uvjerljiv je bio i Feyenoorda koji je u golgeterskom festivalu sa sedam pogodaka razbio Excelsior (5:2).