Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 21.09.16. | 21:10

U šestom kolu francuskog prvenstva Nica je uvjerljivom pobjedom nad Monacom preuzela vrh ljestvice francuskog prvenstva.

Nogometaši Nice su u derbiju šestog kola Ligue 1 s 4:0 bili bolji od Monaca našeg Danijela Subašića. Hrvatski čuvar mreže je od domaćina primio čak četiri pogotka, od kojih je dva zabio Mario Balotelli, u 30. i 68. minuti. Domaćine je u vodstvo doveo Baysse u 17. minuti, a konačan rezultat je postavio Plea u 86. minuti, nakon što je dvije minute ranije promašio penal.

OGC Nice 4-0 AS Monaco All Goals & Full... by Euro-1

Time je Nica preuzela vrh ljestvice francuskog prvenstva. Ima 14 bodova nakon šest utakmica, iza su PSG i Monaco s bodom manje.

U ostalim susretima, treba izdvojiti uvjerljivo 5:1 domaće slavlje Lyona protiv Montpelliera, koji je rano poveo, već u četvrtoj minuti zahvaljujući Sansonu, a četiri minute kasnije je Poaty dobio crveni karton i kola su krenula nizbrdo za goste. Od 35. minute nadalje su primili pet komada.

Angers je bio bolji od Caena kod kuće s 2:1, nule su odigrali Bastia i Nancy te Nantes i St.Etienne, dok je Bordeaux slavio s 3:0 u gostima kod Metza. Guingamp je pogotkom s bijele točke u 63. minuti pobijedio Lorient.

Ligue 1, šesto kolo, rezultati:

Angers – Caen 2:1 (Ketkeophomphone 12', N'Doye 54'/Karamoh 71')
Bastia – Nancy 0:0
Guingamp – Lorient 1:0 (Briand 63' 11m)
Lyon – Montpellier 5:1 (Fekir 36' 11m, 57', Tolisso 42', 71', Cornet 75'/Sanson 4')
Metz – Bordeaux 0:3 (Malcom 36', Laborde 71', Thelin 76' 11m)
Nantes – St. Etienne 0:0
Nice – Monaco 4:0 (Baysse 17', Balotelli 30', 68', Plea 86')