REUTERS/David Klein

VIDEO Sporting šokirao Arsenal na Emiratesu, tragičar Ramsdale primio pogodak s centra

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 16.03.23. | 23:45

Ključni penal obranio je vratar Adan Martinelliju

Šlagvort večeri u Europskoj ligi definitivno je bio okršaj Arsenala i Sportinga u kojemu je na koncu slavio Sporting i to tek nakon raspucavanja.

A pitanje je u kojem bi smjeru utakmica otišla da u mreži Arsenala nije odsjeo spektakularan pogodak. Naime, Sporting je izjednačio na Emiratesu protiv Arsenala majstorijom Pedra Goncalvesa u 63. minuti susreta. Arsenal je poveo u 19. minuti golom Granita Xhake i imao je prolazak u četvrtfinale nakon 2:2 iz prve utakmice, ali je onda inkasirao rijetko viđen gol.

Goncalves je primio loptu na centru i krenuo u kontru, fino primijetio da je Aaron Ramsdale istrčao sa svojega gola i odlučio se na udarac koji je u lobu prebacio golmana Arsenala za veliki šok na stadionu. Iako je udarac bio jak, Ramsdale je morao bolje reagirati.

U nastavku susreta je bilo prilika s obje strane, imali su i jedni i drugi priliku zaključiti priču, no na koncu je odluka pala u raspucavanju gdje se bolje snašao …

Ključni penal obranio je vratar Adan Martinelliju, a nakon toga je pogodak za prolazak u četvrtfinale zabio Santos.

Slavlje gostujućih igrača i navijača moglo je početi… (pz)