REUTERS/Irakli Gedenidze

VIDEO Španjolci razmontirali Gruzijce, Olmo zabio lijep pogodak, ali na naslovnicama će opet biti Lamine Yamal

Vrijeme Čitanja: 3min | pet. 08.09.23. | 20:48

Barcelonin dragulj postao je najmlađi strijelac neke europske reprezentacije u svim natjecanjima unazad 117 godina!

Iako se voli reći kako gruzijski nogomet raste te da njihova reprezentacija nije 'one man show' koji se bazira oko Hviče Kvarachelije, danas su Španjolci dokazali kako nije dovoljno imati samo jednu dobru generaciju kako bi se uspjelo svladati one najbolje reprezentacije. Na gostovanju u Tbilisiju Španjolska je protiv Gruzije slavila s ogromnih 7-1, a priča dana je najmlađi debitant u povijesti španjolske nogometne reprezentacije Lamine Yamal (prestigao je Gavija za godinu i pet dana) koji ne samo da je sa 16 godina i 57 dana upisao svoje prve minute u dresu trostrukog prvaka Europe, već je u 74. minuti, na asistenciju Nice Williamsa, postigao i svoj prvijenac za A vrstu.

Pogodak Yamala pogledajte OVDJE (Sportklub)

Barcelonin dragulj postao je najmlađi strijelac neke europske reprezentacije u svim natjecanjima unazad 117 godina! Jedini mlađi europski nogometaš koji je bio strijelac u utakmici za A reprezentaciju bio je Mađar József Horváth koji je uspio zabiti kad je imao 16 godina i 12 dana.

Što se tiče same utakmice, Španjolci si nisu smjeli dopustiti još jedan kiks te su s ovom pobjedom došli na drugo mjesto skupine A. U ožujku ove godine Španjolska je upisala neočekivan poraz od Škotske (2-0), a zanimljivo je da su Škoti istim rezultatom svladali i Gruzijce u njihovoj posljednjoj utakmici prije današnjeg ogleda sa Španjolskom.

Gosti su tako morali ovoj utakmici pristupiti ozbiljno, a već nakon 45 minuta vodili su rezultatom 4-0. U 38. minuti se u listu strijelaca upisao Dani Olmo kojem je ovo bio sedmi pogodak u 32. nastupu za A reprezentaciju. Inače, Olmo je igru napustio zbog ozljede u 44. minuti, a umjesto njega je u igru ušao Yamal.

Pogodak Danija Olma pogledajte OVDJE (Sportklub)

Iako će na naslovnicama svih medija biti Barcelonin Yamal, valja naglasiti kako je hat-trick u mrežu Gruzijaca isporučio Alvaro Morata koji je bio precizan u 22., 40. i 65. minuti. Današnjem kapetanu Furije bio je to prvi hat-trick u reprezentativnom dresu.

Spomenimo za kraj kao je jedini pogodak za Gruziju zabio Čekvatadze koji je ovog ljeta stigao u Waford na posudbu iz Genta.