Screenshot

VIDEO Sosa asistirao u debiju, Twente do slavlja nad Ajaxom

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 17.09.23. | 17:02

Sosa i Šutalo odradili su punu minutažu za poraženi sastav.

Nogometaši Ajaxa morat će u nastavku nizozemskog prvenstva dobro natopiti znojem vlastite dresove, jer su danas kod Twentea doživjeli prvi poraz u sezoni, nakon dva remija i pobjede što im je dovoljno tek za 12. mjesto Eredivisie.

Tewnte (četiri pobjede u četiri kola, kao i vodeći PSV) je slavio protiv gostiju iz Amsterdama s komotnih 3-1, a za Ajax su punu minutažu zabilježili Josip Šutalo i Borna Sosa, s tim da je potonji u svom debiju asistirao za jedini pogodak Ajaxa u 35. minuti. Sosa je uhvatio loptu kojoj je prijetio odlazak u gol-aut, zavrnuo na prvu stativu, a koju je sjajno „napao“ Brian Brobbey u laganim dodirom, s braničem na leđima smjestio loptu iza leđa vratara Larsa Unnesrtalla.

Asistenciju Sose pogledajte OVDJE

No, Sosina asistencija nije previše pomogla Ajaxu koji je inkasirao tri pogotka, Rots (7. minuta) i Steijn (11.) su zabili prva dva, ambicije gostiju je dokrajčio Unuvar (79.) u drugom dijelu. (pz)