Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 27.06.17. | 19:30

Riječani su stigli do druge pobjede na slovenskim pripremama.

Rijeka je u trećoj pripremnoj utakmici u sklopu slovenskih priprema uvjerljivo slavila protiv rumunjskog prvoligaša Astre Giurgiu.

U Kranju je završilo 3:1, a strijelci za prvaka hrvatske protiv Astre, koja europsko natjecanje započinje u drugom pretkolu Europske lige bili su Gavranović u 8. te Matei u 22. i 42. minuti. Zbilja su bila lijepa sva tri pogotka Rijeke; od Gavranovićevog solo-prodora, preko Mateijevog dalekometnog pogotka u 22., kao i još jedne individualne minijature u 42. minuti. Rijeka je još tresla i gredu, a Rumunji su smanjili u 90. minuti. Ovo je druga pobjeda Rijeke na pripremama, nakon što su svladali makedonski Rabotnički (2:0) i remizirali sa domaćinima iz Triglava (1:1).

Rijeka je istrčala u početnom sastavu: Prskalo - Ristovski, Župarić, Elez, Vešović - Bradarić, Mišić - Gorgon, Gavranović, Matei - Heber