REUTERS/Isabel Infantes

VIDEO Real slomio Almeriju, Benzema hat trickom ispisao povijest

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 29.04.23. | 20:30

Francuski napadač je jedini aktivni nogometaš u Španjolskoj koji se nalazi u prvih 15 najboljih strijelaca La Lige.

Real se na Santiago Bernabeuu poigrao s Almeriju svladavši ju s 4-2, uz hat-trick Karima Benzeme, dok Luka Modrić nije igrao zbog ozljede zadnje lože.

Zahvaljujući hat-tricku u prvom poluvremenu francuski centarfor Karim Benzema (5., 17. i 42. minuta) prestigao je Meksikanca Huga Sancheza (234 gola) za dva gola i postao četvrti strijelac u povijesti prvenstva od Španjolska.

Benzema, koji sada ima 236 golova u La Ligi, još uvijek se može nadati da će se pridružiti povijesnom centarforu Athletic Bilbaoa Telmu Zarri (253 gola) prije njegove mirovine i pridružiti se na trećem mjestu ovoj ljestvici. Prva dva mjesta, na kojima su Lionel Messi (473 gola) i Cristiano Ronaldo (311 golova), djeluju nedostižno.

Benzema je jedini aktivni nogometaš u Španjolskoj koji se nalazi u prvih 15 najboljih strijelaca La Lige.

Preostali gol za Real dao je Rodrygo (47.), dok su Almeriju zabili Lazaro (45.) i Lucas Robertone (61.). (G, Hina)

Golove pogledajte OVDJE (Prava na prijenos Serie A ima Arena Sport)