Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 20.05.17. | 22:55

I francusko prvenstvo je došlo do kraja.

Većina toga se u Ligue 1 znalo prije posljednjeg kola. Monaco je prvak, PSG ide u Ligu prvaka, Nice u kvalifikacije za elitno europsko natjecanje, a Lyon u Europsku ligu. Marseille je trebao pobjedu na domaćem terenu protiv Bastije za priključivanje Lyonu, a to su i učinili. Bordeaux se nada Europi ako PSG pobijedi Angers u finalu Kupa Francuske.

Najzanimljivija borba vodila se za ostanak u ligi. U igri je bilo nekoliko klubova, a na kraju su deblji kraj izvukli Bastia, Nancy te Lorient. Bastia je izgubila od Marseillea, Nancyju pobjeda protiv St.Etiennea je donijela samo da izbjegne posljednje mjesto, a u kvalifikacije za ostanak u ligi je dospio Lorient koji je odigrao neriješeno protiv Bordeauxa.

U dramatičnoj završnici od ispadanja i kvalifikacija se spasio Caen. Ivan Santini nije igrao na gostovanju kod PSG-a zbog ozljede, domaćini su rano poveli preko Rabiota, a Caen je neprestano osluhivao rezultate s drugih terena i pokušavao dostići svoje protivnike. U 75. minuti je Caen imao sjajnu priliku za 1:1, ali je Trapp obranio jedanesterac Rodelinu, nešto kasnije je Caenu poništen gol zbog jako sumnjivog zaleđa, ali da ne bi bilo repova pobrinuo se Rodelin koji se u 1. minuti sudačke nadoknade iskupio i postigao gol koji Caen ostavlja u Ligue 1.

Ligue 1, 38. kolo:

Angers – Montpellier 2:0 (Bamba 82', Tait 88')
Guingamp – Metz 1:0 (Diallo 29')
Lille – Nantes 3:0 (De Preville 16', 46', 53'-11m)
Lorient – Bordeaux 1:1 (Le Goff 69'/Sankhare 7')
Lyon – Nice 3:3 (Le Marchard 10'-ag, Lacazette 48', 78'/Donis 15', 70', Seri 90+3'-11m)
Marseille – Bastia 1:0 (Gomis 74')
Nancy – St.Etienne 3:1 (Busin 17', Diagne 59', Maouassa 82'/Nordin 74')
PSG – Caen 1:1 (Rabiot 13'/Rodelin 90+1')
Rennes – Monaco 2:3 (Diakhaby 68'-11m, 90+1'/Fabinho 42' Jemerson 47', Jorge 78')
Toulouse – Dijon 0:0)