Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 09.01.16. | 19:52

Nogometaši Lyona pobjedom su 'krstili' novi stadion.

U prvoj utakmici današnjeg programa 20. kola francuskog prvenstva, Lyon je na svom novom stadionu 'Stade des Lumieres' s 4:1 pobijedio Troyes.

Igrač koji će se upisati u povijest kao prvi koji je zatresao mrežu na novom stadionu 'Lavova', umjesto dosadašnjeg Gerlanda je Alexandre Lacazette. Ubojiti napadač, koji je na meti mnogih europskih klubova je pred 60.000 navijača mrežu posljednjeplasirane momčadi Ligue 1 'rasparao' u 18. minuti za vodstvo Lyona 1:0.

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/73YRPvQ4mUU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Taj je rezultat stajao na semaforu sve do 67. minute kada je nadu gostima dao Camus sjajnim dalekometnim pogotkom, ali je svaka nada u iznenađenje Troyesa brzo ugašena. Prvo je Ghezzal lijepim udarcem lijevom nogom iz okreta prednost Lyonu vratio u 72. minuti, potom je Ferri devet minuta prije kraja povisio na 3:1, a konačnih 4:1 je djelo Beauvuea u sudačkoj nadoknadi.

<iframe frameborder="0" width="640" height="360" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x3lkrxp" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x3lkrxp_all-goals-lyon-4-1-troyes-09-01-2016_sport" target="_blank">All Goals - Lyon 4-1 Troyes - 09-01-2016</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/Video-Sport" target="_blank">Video-Sport</a></i>

Novi stadion Lyona 'Lumieres', punog naziva 'Stade des Lumieres može primiti nešto manje od 60.000 gledatelja. Njegova izgradnja je koštala 415 milijuna eura, a počela je 2012. godine. Bit će dom šest utakmica Europskog prvenstva, koje se ove godine igra u Francuskoj.

Lyon je igranje na njemu započeo trijumfalno te je s nova tri boda napredovao na šesto mjesto francuskog prvenstva.

Ligue 1, 20. kolo:

Lyon - Troyes 4:1 (Lacazette 18', Ghezzal 72', Ferri 81', Beauvue 90+1'/Camus 67')