Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 27.10.16. | 22:03

Josip Posavec nastavlja s dobrom sezonom u Serie A.

Trener Palerma Roberto De Zerbi je od početka sezone mjesto među vratnica povjerio 20-godišnjem hrvatskom vrataru, a Josip Posavec to povjerenje višestruko vraća. Krajem rujna proglašen je i najboljim vratarom Serie A, a i večeras se na utakmici protiv Udinesea istaknuo s nekoliko obrana, prije svega s tri intervencije u 42. minuti.

Posavec je prvo obranio udarac Rydera Matosa s 18 metara s lijeve strane, lopta se odbila do Seka Fofane čiji šut Posavec brani 'paradom', a onda se uspio podignuti sa zemlje i uhvatiti loptu ispred Duvana Zapate koji ju je lagano mogao pospremiti u mrežu.

A kad se sjetimo da je U21 reprezentaciji Posavec na klupi. Na vratima je Nenadu Gračanu bio Domagoj Livaković

Ove obrane ipak nisu pomogle Palermo da izbjegnu domaći poraz. Iako je još jedan bivši igrač zaprešićkog Intera, Ilija Nestorovski, u 10. minuti doveo Palermo u vodstvo, utakmica je završila pobjedom Udinesea od 3:1. Thereau je izjednačio u 36. minuti, a Fofana je s dva gola (74. i 79. minuta) donio tri boda gostima.

(Screenshot: Video)