REUTERS/Benoit Tessier

VIDEO Poraz Duje Ćaleta-Cara, pobjeda Majera

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 13.08.23. | 22:58

Promjenjiv uspjeh hrvatskih nogometaša na startu Ligue 1

U posljednjoj utakmici 1. kola francuskog nogometnog prvenstva Strasbourg je na svom terenu pobijedio Lyon 2-1.

Svi pogoci pali su u drugom poluvremenu. Jean-Ricner Bellegarde pogodio je za 1-0 u 63. minuti, Lebo Mothiba za 2-0 u 75., a u 88. Nicolas Tagliafico smanjio na pokazalo se konačnih 2-1.

Duje Ćaleta-Car je u svom debiju u Ligue 1 odigrao cijelu utakmicu za Lavove, Dejan Lovren nije konkurirao zbog ozljede.

Pogotke s utakmice pogledajte OVDJE (Arenasport).

Nogometaši Rennesa sjajno su otvorili novu sezonu francuskog prvenstva pobijedivši pred svojim navijačima Metz s uvjerljivih 5-1 te na gol-razliku zasjeli na prvo mjesto.

Dva pogotka za domaće postigao je Ibrahim Salah (87., 90+3.), iako je u igru ušao tek u 84. minuti, a po jednom su strijelci bili Arnaud Kalimuendo (20.), Amine Gouiri (51.) i Jeremy Doku (67.). Jedini pogodak za Metz postigao je Youssef Maziz (21.).

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer za Rennes je igrao od 75. minute.