Reuters/Peter Cziborra

VIDEO Poker golova odsjeo u mreži Genta, Čekićari lakoćom do polufinala KL-a

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 20.04.23. | 23:21

West Ham će prolazak u finale tražiti protiv nizozemskog AZ Alkmaara

West Ham United će igrati protiv nizozemskog AZ Alkmaara u polufinalu Konferencijske lige, nakon što je u uzvratnom četvrtfinalnom dvoboju pred svojim navijačima na londonskom Olimpijskom stadionu svladao belgijski Gent s uvjerljivih 4:1.

Belgijci su poveli u 26. minuti golom Huga Cuypersa, ali se Michail Antonio golom u 37. minuti pobrinuo da domaća momčad poluvrijeme ne dočeka u rezultatskom minusu. U drugom dijelu "čekićari" su potpuno nadigrali goste. Paqueta je u 55. minuti realizirao kazneni udarac za 2:1. Tri minute poslije je kapetan domaćih Declan Rice povećao prednost na 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Antonio svojim drugim pogotkom na utakmici u 63. minuti.

West Ham United je tako izborio plasman u polufinale svladavši Gent s ukupnih 5:2.

Prošlogodišnji polufinalist Europske lige borit će se za svoje četvrto finale u europskim klupskim natjecanjima. West Ham je bio pobjednik nekadašnjeg Kupa pobjednika kupova 1965. i finalist 1976., a 1999. je londonska momčad osvojila Intertoto kup. (Hina)

Golove pogledajte OVDJE (Prava na prijenos KL ima Arena Sport)