REUTERS/Yves Herman

VIDEO Pobjede Feyenoorda i Ajaxa, Borna Sosa nastupio, Ivanušec ozlijeđen

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 31.03.24. | 16:42

Aktualni nizozemski prvak Feyenoord pobijedio je Utrecht s 4-2 u susretu 27. kola Eredivisie smanjivši zaostatak za vodećim PSV Eindhovenom na sedam bodova.

Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)

Feyenoord je iskoristio subotnji poraz PSV-a i domaćom pobjedom protiv Utrechta smanjio zaostatak na sedam bodova.

Utrecht je vodio 2-0, no domaćin je uspio okrenuti rezultat s četiri gola.

Za Feyenoord su zabili Igor Paixao (36), Oscar Fraulo (65-ag), David Hancko (71) i Leao Sauer (85), dok su strijelci za Utrecht bili Othman Boussaid (2) i Sam Lammers (32-11m). Hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec nije nastupio za domaći sastav, neke vijesti iz Nizozemske govore o ozljedi Ahilove tetive.

Pogotke pogledajte OVDJE

U ranije odigranom susretu Ajax je na gostovanju pobijedio PEC Zwolle s 3-1 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih pet susreta u svim natjecanjima.

Posljednju pobjedu Kopljanici su ostvarili početkom ožujka protiv Utrechta (2-0), a potom su nanizali tri remija i poraz od Aston Ville (0-4) u Konferencijskoj ligi.

Momčad iz Amsterdama je povela u 12. minuti golom Kristiana HlynssonaChuba Akpom je povećao na 2-0 u 25. minuti, da bi Filip Krastev smanjio u 72. minuti. Konačnih 3-1 postavio je Akpom svojim drugim golom u 84. minuti.

Josip Šutalo i Jakov Medić nisu bili u konkurenciji za Ajax, dok je Borna Sosa ušao u igru u 81. minuti.

Na vrhu je PSV sa 72 boda, Feyenoord je drugi sa sedam bodova manje, dok je Twente na trećem mjestu s 56 bodova. Ajax je peti s 44 boda.