Screenshot Sportklub

VIDEO Nova pobjeda Ajaxa, Šutalu drugo poluvrijeme, Sosa i Medić se družili na klupi

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 03.12.23. | 16:39

Nedjelja s pobjedama gostiju u Nizozemskoj

Nogometaši Ajaxa nastavili su s pobjedama u domaćoj Eredivisie, u 14. kolu svladali su NEC u Nijmegenu 2-1.

Nastavio je time Ajax popravljati dojam u domaćim okvirima. U posljednjih pet utakmica ima četiri pobjede i jedan remi te se trenutačno nalazi na osmom mjestu ljestvice.

Teško su Kopljanici došli ove nedjelje do bodova. Poveli su u 57. minuti kada je za 1-0 zabio Islanđanin Kristian Hlynsson. Neizvjesnost je trajala sve do 88. minute kada je Borges bio strijelac za 2-0. NEC je stigao zabiti počasni pogodak, Tavsan je bio strijelac u 90. Minuti iz mrtvog kuta, ali gostujuća pobjeda nije bila ugrožena.

Pogotke pogledajte OVDJE (Sportklub).

Hrvatski reprezentativac Josip Šutalo za Ajax je zaigrao od 46. minute, stopera, a 'dvojka' Rensch se pomaknula na beka, na Sofi je zaradio ocjenu 7.4, dok su tijekom cijelog susreta Borna Sosa i Jakov Medić ostali na klupi za pričuve kluba iz Amsterdama.

Ranije je u derbiju 14. kola PSV Eindhoven slavio kod Feyenoorda 2-1 i došao do maksimalnih četrnaest pobjeda, a Twente je ove nedjelje također slavio kao gost, 3-1 protiv Go Ahead Eaglesa.