REUTERS/Omar Havana
REUTERS/Omar Havana

VIDEO Nizozemska pred plasmanom, Nijemcima treba bod protiv Slovaka

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 14.11.25. | 23:01

Za tri dana Nizozemskoj je tako dovoljan i bod iz domaće utakmice protiv slabašne Litve za definitivnu potvrdu prolaska na SP, a čak i ukoliko Nizozemska izgubi Poljska ju može preteći samo u slučaju pobjede protiv Malte i to sa 12 golova razlike

Nogometaši Nizozemske praktički su osigurali nastup na Svjetskom prvenstvu koje će se sljedećeg ljeta održati u SAD-u, Meksiku i Kanadi, oni su u predzadnjem kolu skupine G Europske zone kvalifikacije odigrali 1-1 na gostovanju kod Poljske i tako zadržali tri boda prednosti na vrhu ljestvice.

Kaminski (43.) je doveo Poljsku u prednost krajem prvog poluvremena, ali Depay (47.) je poravnao početkom nastavka.

Pogotke pogledajte OVDJE I OVDJE (Sportklub).

Nizozemska tako kolo prije kraja ima 17 bodova, dok je Poljska druga sa 14, a usto Nizozemska ima i 13 golova bolju razliku pogodaka. Za tri dana Nizozemskoj je tako dovoljan i bod iz domaće utakmice protiv slabašne Litve za definitivnu potvrdu prolaska na SP, a čak i ukoliko Nizozemska izgubi Poljska ju može preteći samo u slučaju pobjede protiv Malte i to sa 12 golova razlike.

Neizvjesnije će biti u borbi za prvo mjesto u skupini A jer u zadnje kolo Njemačka i Slovačka ulaze poravnate sa po 12 bodova te će u izravnom dvoboju u Leipzigu odlučivati o putniku na SP.

Njemačka je u petak s dva gola Woltemadea (49., 69.) svladala Luksemburg (VIDEO – Sportklub), dok je Slovačka u Košicama nadigrala Sjevernu Irsku sa 1-0 golom Bobčeka (90+1.). (VIDEO – Sportklub).

Kako Njemačka ima bolju razliku pogodaka, njoj je za prvo mjesto dovoljan i bod u ponedjeljak, dok Slovačka mora pobijediti.

(Hina)


Tagovi

Kvalifikacije za SP 2026Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2026.Njemačka nogometna reprezentacijaSlovačka nogometna reprezentacijaLuksemburgnogometna reprezentacija Sjeverne Irskenizozemska nogometna reprezentacijapoljska nogometna reprezentacijaNick Woltemade

Ostale Vijesti