Reuters
Reuters

VIDEO Ništa od naslova prvaka Sjeverne Amerike, Biuku manje od pola sata u drugom porazu LAFC-a

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 05.06.23. | 07:25

Od 14 izdanja CONCACAF-ove Lige prvaka, meksički klubovi osvojili su ih 13.

Nakon što je meksički Leon svladao Los Angeles FC u prvoj utakmici finala CONCACAF-ove Lige prvaka, najjačeg elitnog natjecanja Sjeverne Amerike, meksički sastav u uzvratu u Los Angelesu slavio je s 1-0 golom Lucasa Di Yorija u 20. minuti dvoboja i tako stigao do svoje prve titule u povijesti. Zanimljivo, ovo je bilo 14. izdanje CONCACAF-ove Lige prvaka. Meksički klubovi osvojili su za sada 13 titula (Monzterrey rekordnih pet), a MLS klubovi samo jedan - prošle godine kada su naslov osvojili Seattle Soundersi.

Domaći navijači pripremili su dosta paklenu atmosferu za jedan američki klub, no to nije pomoglo njihovoj momčadi do preokreta. Dapače, Leon je bio bolja momčad sve do završnice dvoboja, kada su domaći nogometaši bacili sve karte u napad, propisno se ispromaširali, a sjajan je bio i gostujući vratar Rodolfo Cota.

Sažetak utakmice možete pogledati OVDJE.

Stipe Biuk u igru je ušau u 67. minuti umjesto Carlosa Vele. Imao je 2 od 3 uspješna driblinga i četiri od sedam osvojenih duela. Nije bio opasan po suparnički gol. (ri)