Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 13.05.17. | 20:39

Momčad legendarnog Gheorghea Hagija novi je prvak Rumunjske!

Dramatična završnica rumunjskog nogometnog prvenstva stigla je do svog epiloga!

Podsjetimo, u današnje zadnje kolo tri ekipe su ušle sa šansama za osvajanje titule: Steaua, Viitorul i bukureštanski Dinamo. Steaua i Viitorul su bili izjednačeni na vrhu sa 41 bodom, dok je Dinamo imao dva boda manje.

Steaua je odradila svoj posao i sa uvjerljivih 3:0 svladala Craiovu. Dvostruki strijelac, u 18. i 42. minuti bio je Alibec, dok je jedan gol dodao i bivši igrač Šibenika i Hajduka, Antonio Jakoliš, u 44. minuti. Njihovi gradski rivali, Dinamo, nisu uspjeli poraziti šestoplasiranu Astru. Konačni rezultat tu bio je 1:1; Astra je povela u 32. minuti golom Ionite, dok je Nemec izjednačio u 40. minuti.

Ali na kraju se ukazala hit-momčad prvenstva, Viitorul! Dugo je Cluj odolijevao prigodama domaćih, koje vodi legendarni Gheorghe Hagi, ali onda su konačno u 65. minuti zabili pobjedonosni gol. Strijelac je bio bivši igrač Steaue, Iancu, i to iz jedanaesterca!

Ludo prvenstvo je dakle dobilo adekvatno ludu završnicu!