Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 12.12.16. | 22:58

Derbi 16. kola talijanskog prvenstva završio je na strani 'Vučice'.

Zanimljivo 16. kolo Serie A završilo je pobjedom Rome nad Milanom (1:0) kojom se 'Vučica' odvojila od svojeg večerašnjeg suparnika na tablici. I dalje je Juventus neprikosnoven s 39 bodova. Roma je sada na 35, a Milan ima 3 manje.

Večerašnja utakmica zasluženo je otišla na stranu Rome. Nije momčad Luicana Spalettija pružila neku nezaboravnu igru, ali je bila taman toliko bolja da ostvari pobjedu. Doduše, pitanje je što bi se dogodilo da je Niang iskoristio jedanaesterac u 27. minuti. No, Szczesny, koji je skrivio jedanaesterac, ga je obranio i tako sačuvao svoju mrežu.

Pogodak odluke pao je u 62. minuti kada je Nainggolan sjajnim udarcem s 20-ak minuta 'probušio' Donnarumma. Odlično mu je Manolas glavom prebacio loptu, a Belgijac je bio neumoljiv i zabio za 1:0.

Nakon primljenog gola Milan je pokušao doći do remija, ali nisu imali niti jednu konkretnu priliku. Roma se uspjela obraniti i potvrditi status prvog pratitelja 'Stare dame'.

Mario Pašalić je opet bio u startnoj postavi Milana, a izašao je u 84. minuti.