
VIDEO Marin Pongračić spektakularno zabio s vlastite polovice i potvrdio prolaz Viola!
Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 19.03.26. | 21:07
Kakav potez hrvatskog braniča
Nogometaši njemačkog Mainza na svom su terenu pobijedili Sigmu Olomouc sa 2-0 i tako se plasirali u četvrtfinale Konferencijske lige, u kojem će im suparnik biti bolji iz sraza hrvatskog prvaka Rijeke i francuskog Strasbourga.
Njemačka momčad je do pobjede došla golovima Stefana Poscha (46) i Arminda Sieba (82). Prva utakmica u Češkoj završila je bez pogodaka.
Mainz će u prvoj utakmici četvrtfinala biti domaćin Rijeci ili Strasbourgu, a Francuzi u uzvratu na svom stadionu startaju s golom prednosti iz prvog dvoboja (2-1) odigranog na Rujevici.
U četvrtfinale se plasirala i Fiorentina, koja je baš kao i u prvoj utakmici odigranoj u Firenci, do pobjede 2-1 protiv poljskog Rakowa došla preokretom. Karol Struski je u 46. minuti izjednačio ukupan rezultat na 2-2, ali je Fiorentina ponovno došla do prednosti golom Chera Ndoura u 68. minuti, a postigao je uz pomoć braniča Rakowa od kojeg se lopta odbila promijenila smjer i prevarila vratara Zycha.
Domaći vratar je 'kumovao' i pobjedničkom pogotku gostiju. Naime, u sedmoj minuti dodatka je došao u suparnički kazneni prostor na udarac iz kuta. No, lopta je došla do hrvatskog reprezentativca Marina Pongračića, koji je povukao protunapad i sa svoje polovice pogodio nebranjenu mrežu za konačnih 2-1, a u igru je ušao u 88. minuti da bi pojačao obranu Fiorentine.
Gol pogledajte OVDJE (Arenasport)
Domaća momčad je ostala oslabljena već u 17. minuti, kad je zbog ozljede igru morao napustiti Fran Tudor. Od preostale dvojice hrvatskih igrača u Rakowu zaigrao je i Marko Bulat koji je ušao u 79. minuti.
Celje je u Ateni svladalo domaći AEK s 2-0, ali to nije bilo dovoljno za prolaz, jer je grčka momčad slavila 4-0 u prvom dvoboju. Pogotke za Celje postigli su Josifov (13) i Požeg Vancaš (42). Hrvatski vratar Simon Sluga je dobro obavio svoj dio posla, a u početnom sastavu je bio i Ivan Ćalušić koji je zamijenjen u 77. minuti.
Konferencijska liga, osmina finala - uzvratne utakmice
AEK Atena - Celje 0-2 (Josifov 13, Požeg Vancaš 42)
(ukupno 4-2 za AEK Atena)
Rakow - Fiorentina 1-2 (Struski 46 / Ndour 68, Pongračić 90+7)
(ukupno 4-2 za Fiorentinu)
Mainz - Sigma Olomouc 2-0 (Posch 46, Sieb 82)
(ukupno 2-0 za Mainz)
(Hina)















