Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 08.12.14. | 20:23

Sivasspor i Erciyesspor svojom su utakmicom zaokružili 12. kolo turske Super lige, a rezultat 1:1 u sebi krije nekoliko zanimljivih detalja.

Poveli su gosti golom Edinha u 19. minuti, a Portugalac je loptu pospremio u mrežu nakon nevjerojatne pogreške svojeg suigrača Alkilica. On je, naime, odlično prebacio domaćeg golmana Taskirana te izašao sam pred prazan gol, ali onda je pogodio vratnicu. Srećom po njega, odbila se lopta od Edinha koji je bio puno koncentriraniji od Alkilica.

Izjednačujući gol djelo je Eşera koji je bio najviši nakon ubačaja Cicinha, a s 1:1 se otišlo na poluvrijeme.

U 51. minuti Sivasspor je ostao s igračem manje nakon što je Utaka nakon jednog prekida pogodio loptom u glavu Ibričića. Bosanskohercegovački reprezentativac se srušio na zemlju, a sudac je Utaku opravdano isključio. No, Erciyesspor nije uspio iskoristiti terensku nadmoć te je utakmica završila rezultatom 1:1.

Erciyesspor se nakon 12 kola nalazi na 13. mjestu s 13 bodova, a Sivasspor je 16. s tri boda manje od današnjeg suparnika. Prvi na tablici je Bešiktaš s 26 bodova ispred Galatasaraya i Fenerbahčea.