Reuters

VIDEO Loša večer za Župarića i Kreilacha

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 27.07.23. | 07:25

Oba bivša prvotimca Rijeke završila su s nastupima u grupnoj fazi natjecanja

Sinoć je odigrano sedam utakmica Leagues Cupa u kojima su članovi meksičke MX lige upisali tri pobjede nad članovima MLS-a, američki klubovi dvije nad meksičkima, a dvije utakmice odigrane su između članova MLS-a. Nama najzanimljiviji dvoboji odigrani su u . Real Salt Lake izgubio je s 0-3 na domaćem terenu od meksičkog Monterreya, s time da Damir Kreilach ponovno nije igrao. Monterrey je do 13. minute već vodio s 2-0, autogolom Glada i pogotkom Berteramea koji je u 74. zabio za konačni rezultat. Meksičkom klubu ovo je bila prva utakmica na turniru, predvodi skupinu s istim brojem bodova kao i Real Salt Lake koji ima utakmicu više. Posljednji je Seattle Sounders koji još mora odigrati dvoboj s Monterreyem. Dalje prolaze dvije najbolje momčadi skupine.

Sažetak utakmice možete pogledati OVDJE.

Neuspješnu večer imao je i Dario Župarić čiji su Portland Timbersi s 1-2 na domaćem terenu izgubili od meksičkog Tigresa. Evander je doveo Timberse u vodstvo, a izjednačio je 'neuništivi' francuski napadač Andre Pierre Gignac u 42. Dvije minute kasnije strijelac Portlandovog gola Evander dobio je drugi žuti karton te su domaćini cijelo drugo poluvrijeme morali igrati s igračem manje. To je iskoristio Jesus Angulo koji je u 80. zabio za konačnih 2-1 za Tigres. Dario Župarić odigrao je svih 90 minuta za Timberse. Oba kluba sada imaju po tri boda, s time da je Portland odigrao dvije, a Tigres samo jednu utakmicu. U posljednjem kolu skupine meksički predstavnik igra protiv San Jose Earthquakesa koji su u prvom kolu izgubili od Portlanda 0-2.