EXPA/ laPresse/ Giovanni Evangelista/EXPA

VIDEO Lecce u sjajnom dvoboju s pet golova u završnici preokrenuo protiv Fiorentine

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 02.02.24. | 22:56

Marin Pongračić odigrao je cijelu utakmicu za pobjednike

Hrvatski stoper Marin Pongračić odigrao je cijeli susret za Lecce koji je u dvoboju 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva kao domaćin svladao Fiorentinu sa 3-2 (1-0) u susretu punom preokreta.

Lecce je dominirao prvim poluvremenom, dva puta su domaći igrači tresli okvir gola, a u vodstvo ih je sjajnim slobodnim udarcem doveo Oudin (16). No, u nastavku je prvo Mandragora (50) udarcem s distance poravnao da bi Beltran (67) iskoristio kardinalnu grešku domaćeg vratara Falconea za preokret. Taj je rezultat stajao sve do same završnice, a onda je Piccoli (90) glavom poravnao da bi Dorgu (90+2) dvije minute potom snažnim udarcem pospremio jedan odbijanac u mrežu za veliko slavje na tribinama.

Golove s utakmice pogledajte OVDJE (Arenasport)

Lecce je ovom pobjedom stigao na 13. mjesto sa 24 boda, šest više od 18. Cagliarija koji je u zoni ispadanja, dok je Fiorentina ostala šesta sa 34 boda.

Na čelu je Inter sa 54 boda, jedan manje uz utakmicu više ima drugi Juventus.