Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 30.04.16. | 18:01

I dok Bayern nije pobjedom uspio i teoretski potvrditi obranu naslova u Bundesligi, danas smo vidjeli zanimljive utakmice u borbi za ostanak.

Eintracht iz Frankfurta bivšeg hrvatskog izbornika Nike Kovača je slavio u Darmstadtu s 2:1 u 32. kolu Bundeslige, preokretom u drugom poluvremenu i tako vrijednom pobjedom došao na korak od zone spasa. Konačni plasman uoči dva posljednja kola odredit će derbi između Werdera i Stuttgarta u ponedjeljak, ali jasno je da ćemo imati četiri momčadi s gotovo podjednakim šansama za selidbu u drugoligaško društvo.

Malo iznad tog društva je Hoffenheim našeg Andreja Kramarića. Hoffenheim je trenutno 13. momčad njemačkog prvenstva sa 37 bodova, četiri više od Eintrachta koji je na 16. poziciji, još uvijek u zoni ispadanja. Nakon poraza u prošlom kolu, danas je Kramarićeva momčad upisala važno slavlje u borbi za ostanak. Pred domaćim navijačima je s 2:1 bila bolja od Ingolstadta. Hoffenheim je gubio 1:0 od 17. minute, ali je Uth u 37. minuti na asistenciju Kramarića izjednačio na 1:1. Sva tri boda domaćinima osigurao je Amiri šest minuta prije kraja. Utakmica je i ranije mogla biti riješena ali Kramarić u 53. minuti nije iskoristio penal.

Andrej Kramaric missed penalty Hoffenheim vs... by Allinoneclips

Bundesliga, 32. kolo:

Bayern - Borussia Mönchengladbach 1:1 (Müller 6'/Hahn 72')
Darmstadt - Eintracht Frankfurt 1:2 (Vrančić 12'/Hasebe 56', Aigner 83')
Borussia Dortmund - Wolfsburg 5:1 (Kagawa 7', Ramos 9', Reus 59', Aubameyang 77', 78'/Schurrle 86')
Hannover - Schalke 1:3 (Sobiech 20'/Choupo-Moting 11', Huntelaar 45', Schopf 80')
Hoffenheim - Ingolstadt 2:1 (Uth 37', Amiri 84'/Lex 17')
Mainz - HSV 0:0