Kyle Robertson-USA TODAY Sports

VIDEO Klub iz Ohija treći put na krovu Amerike, Biuk nije ulazio u igru

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 10.12.23. | 07:11

Los Angeles FC nije uspio obraniti naslov prvaka

Columbus Crew novi je američki prvak nakon što je u subotu u finalu MLS-a na domaćem terenu u Columbusu. pobijedio branitelja naslova Los Angeles FC sa 2-1. To je za Columbus Crew treći naslov prvaka nakon 2008. i 2020. godine. Los Angeles FC ostao je na jednom naslovu prvaka, iz 2022. godine, a ovo mu je bilo drugo izgubljeno finale.

Stipe Biuk cijelu utakmicu proveo je na klupi za pričuve.

Ovo je bio dvoboj dvije momčadi koje su u prvom dijelu sezone završile na trećem mjestu svojih konferencija, s time da je Columbus osvojio sedam bodova više i u finalu je imao prednost domaćeg terena. Domaćini su od starta krenuli bolje u utakmicu, a pobjedu Columbusu su osigurali Cucho Hernandez realiziranim jedanaestercem u 33. minuti i Yaw Yeboah pogotkom u 37. minuti, nakon što je pobjegao gostujućoj obrani i iskosa zabio za 2-0. Ganski napadač imao je veliku priliku i na otvaranju drugog dijela, no nije uspio do kraja riješiti pitanje pobjednika. Jedini gol za Los Angeles zabio je u 74. minuti Denis Bouang, međutim, do kraja utakmice nije bilo vremena za povratak.

Golove s utakmice možete pogledati OVDJE.