Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 29.01.17. | 17:32

Odigrano je sedam uzbudljivih utakmica 22. kola talijanske Serie A.

Fiorentina je pred domaćim navijačima odigrala 3:3 protiv Genoe našeg trenera Ivana Jurića. 'Viole' su vodile 2:0. Asistent kod drugog pogotka bio je hrvatski napadač Nikola Kalinić, ali sreća domaćina nije dugo trajala. U razmaklu od samo dvije minute, od 57. do 59. minute su gosti uspjeli izjednačiti zahvaljujući Simeoneu i Hiljemarku. Ipak, u 62. minuti Kalinić osigurava novo vodstvo Fiorentini, no Simeone s bijele točke u 86. minuti postavlja konačan rezultat.

Nikola Kalinić Goal HD - Fiorentina 3-2 Genoa... by Katana-4

Kalinić je odradio cijeli susret za Fiorentinu, Milan Badelj je igrao do 60. minute, a Hrvoje Milić je bio na klupi.

Roma je čak dvaput vodila u gostima kod Sampdorije, ali na kraju se nije uspjela spasiti od poraza. Domaćini su slavili s 3:2. Peres je u petoj minuti doveo 'Vučicu' u vodstvo, Praet je izjednačio u 21. minuti. Džeko je potom u drugom poluvremenu osigurao novu prednost rimske momčadi, ali onda je u razmaku od samo dvije minute, Roma prosula vodstvo i bodove. Schick je u 71. izjednačio na 2:2, a Muriel je dvije minute kasnije donio pobjedu Sampdoriji. Ante Budimir je kod domaćina bio na klupi.

Juventus je s 2:0, golovima Higuaina u devetoj i Khedire u 25. minuti slavio u gostima kod Sassuola, a kod prvog gola 'Stare dame', dobar posao je odradio hrvatski napadač Mario Mandžukić. Mandžo je odradio cijelu utakmicu, a Marko Pjaca je ušao u igru u 78. minuti umjesto Dybale.

Milan je izgubio kod Udinesea s 2:1. Iako su gosti vodili od osme minute zahvaljujući Bonaventuri, Thereau je u 31. minuti izjednačio, a puni plijen domaćinima osigurao je De Paul u 73. minuti. Kod Udinesea su Andrija Balić i Stipe Perica bili na klupi, a kod gostiju je Mario Pašalić igrao svih 90 minuta.

Dodajmo i da su Cagliari i Bologna remizirali 1:1, s time da su domaćini bod osigurali u sudačkoj nadoknadi. Bruno Petković nije ulazio s klupe gostiju, koji su u završnici susreta ostali s čak dvojicom igrača manje. Crvene kartone su dobili Viviani i Krafth.

Serie A, 22. kolo:

Torino – Atalanta 1:1 (Falque 16'/Petagna 67')
Cagliari – Bologna 1:1 (Borriello 90+2'/Destro 64')
Crotone – Empoli 4:1 (Stoian 24', Falcinelli 56', 90+1' 11m, 90+2'/Mchedlidze 39')
Fiorentina – Genoa 3:3 (Iličić 8', Chiesa 50', Kalinić 62'/Simeone 57', 86' 11m, Hiljemark 59')
Sampdoria – Roma 3:2 (Praet 21', Schick 71', Muriel 73'/Peres 5', Džeko 66')
Sassuolo – Juventus 0:2 (Higuain 9', Khedira 25')
Udinese – Milan 2:1 (Thereau 31', De Paul 73'/Bonaventura 8')