Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 04.09.14. | 22:49

Brojne reprezentacije iskoristile su današnji termin za odigravanje prijateljskih dvoboja, a ujedno i posljednjih provjera uoči starta kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Francuskoj...

Domaćini tog natjecanja Francuzi dvogodišnju misiju koje je cilj medalja, ako ne i osvajanje Eura, započeli su pobjedom protiv aktualnih europskih prvaka Španjolaca. Na pariškom Stade de Franceu izabranici Didiera Deschampsa slavili su s 1:0, golom Mourinhove najnovije akvizicije Loica Remyja iz 73. minute. Pogađate, asistent je bio nevjerojatni Mathieu Valbuena.

Jak je bio i sraz Italije i Nizozemske, kojeg su domaći predvođeni novim izbornik Antonijom Conteom dobili s 2:0. Talijani su nastupili u formaciji 3-5-2, razveselivši navijače u Bariju već u 3. minuti kada je Immobile lijepo iskoristio sjajnu dugu loptu Bonuccija. Napadač Borussije Dortmund elegantno je zaobišao Cillessena i pogodio praznu mrežu. U 10. minuti De Rossi je bio precizan s bijele točke za, pokazalo se, konačnih 2:0. Penal je skrivio Martins Indi koji je zbog toga zaradio isključenje, no Azzurri kao da su se smilovali, pa do kraja nekim novim pogotkom nisu 'materijalizirali' čovjeka više.

Švedska je na Friends Areni u Solni ugostila Estoniju, a Zlatan Ibrahimović nije bio prijateljski nastrojen prema skromnom protivniku. Istina, završilo je 'samo' 2:0, ali oba gola strpao je upravo Ibra u 3. i 24. minuti. Postavši time najbolji strijelac u povijesti Švedske. Prvim golom Ibrahimović se izjednačio sa Svenom Rydellom, a drugim, svojim 50. za reprezentaciju, prestigao je napadača koji je švedski dres nosio od 1923. do 1932. godine. Ipak, prvi pogodak PSG-ove zvijezde je prilično sumnjiv, jer djeluje da lopta nije prešla gol-liniju. Pogledajte video i procijenite sami...

Aktivna je bila i reprezentacija BiH, koja se nakon razočaranja na Svjetskom prvenstvu vratila starim navikama. Naši susjedi s 3:0 su dobili Lihtenštajn, pred deset tisuća navijača na stadionu Tušanj u Tuzli. Sva tri gola 'pala' su u uvodne 24 minute, dva je zabio Ibišević, a jedan Džeko. Rezultat se nakon toga nije mijenjao ponajprije zbog jake kiše i brojnih izmjena koje su usporile ritam igre.

Belgija je u Liegeu s rutinskih 2:0 svladala Australiju, postigavši po zgoditak u svakom poluvremenu. Strijelci su bili Mertens u 18. i Witsel u 77. minuti. Za kraj, opomena Niki Kovaču. Naš protivnik na otvaranju kvalifikacijskog ciklusa, Malta, poražen je samo 0:1 kod Slovačke. Presudio im je Nemec u 43. minuti, no pokazali su se Maltežani tvrdima i nezgodnima. Glavna imena u njihovoj vrsti i dalje su Schembri iz njemačkog drugoligaša FSV Frankfurta, te legendarni Michael Mifsud

All Goals - Italy vs Netherlands 2-0 ( 04-09... by chrolloxhisoka

Loic RemyAntonio ConteMathieu ValbuenaEdin DžekoVedad IbiševićZlatan IbrahimovićCiro Immobile