Denis Kapetanovic/PIXSELL

VIDEO Dva bivša HNL-ovca donijela Zrinjskom vrijednu europsku pobjedu

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 11.07.23. | 19:02

Zrinjski je upisao treće slavlje u pretkolima Lige prvaka.

Ogled u Jerevanu između Urarte i mostarskog Zrinjskog imao je sve zadovoljene preduvjete da na koncu na semaforu zasvijetli nepopularna „nula“. Nakon tvrdog prvog poluvremena i ništa više lepršavijeg drugog, kada su već svi čekali da glavni arbitar Farrugia odredi sudačku nadoknadu pa da se misli okrenu uzvratu u Mostaru, dva bivša HNL-ovca su donijela Krunoslavu Renduliću veliku pobjedu.

Zvonimir Kožulj, bivši igrač Hajduka koji je na teren istrčao devet minuta prije, sjajno je iz kornera naciljao prostor druge stative, gdje je najviši bio bivši igrač Vražadina, stoper Matej Senić koji je glavom pogodio za 0-1 Zrinjskog u 89. minuti.

Pogodak pogledajte OVDJE (Arena Sport)

A domaći sastav je bio taj koji je u drugom dijelu bio bliže pobjedi.

U 54. minuti Margarijan je fino pucao iz slobodnjaka, ali je uzdrmao gredu. Vratar Zrinjskog Marić je pogledom samo ispratio taj udarac.

U 78. minuti Urarta je imala novu zgodnu priliku, kada je Sanogo primio dodavanje i u situaciji jedan na jedan s Marićem, odlučio je umjesto plasiranog udarca potegnuti jako i po sredini što mu je golman Zrinjskog i obranio.

Zrinjski se do kraja obranio i stigao do svoje 25. europske pobjede i treće u pretkolima Lige prvaka.

Uzvrat je za tjedna dana u Mostaru. (pz)