
VIDEO Duje Ćaleta-Cara dobio punu minutažu u preokretu kod Osasune, Budimir se vratio nakon ozljede
Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 22.11.25. | 22:52
U večernjem terminu Villarreal i Mallorca odigrali su 2-1
Nogometaši Real Sociedada osvojili su ove subote tri gostujuća boda u 13. kolu španjolske La Lige, u Pamploni su pobijedili Osasunu 3-1.
Krajem prvog poluvremena domaća momčad je povela golom Catene u 42. minuti. No, u nastavku je uslijedila gostujuća oluja u vidu tri pogotka. Strijelci su bili Mendez u 53., Guedes u 59. i Barrenetxea u 82. minuti. Osasuna je samu završnicu morala odigrati s desetoricom jer je u 87. pocrvenio Arguibide, a sažetak je na OVOJ poveznici (Arena Sport).
Hrvatski napadač Ante Budimir za Osasunu je zaigrao od 78. minute, vrativši se nakon ozljede zbog koje je propustio i nedavno okupljanje Vatrenih. Cijelu je utakmicu za Real Sociedad u obrani odradio njegov reprezentativni kolega Duje Ćaleta-Car, dok je na klupi ponovno ostao Luka Sučić. Real Sociedad se popeo na 10. mjesto ljestvice, dok je Osasuna ostala dosta nisko, na 17. poziciji.
U večernjem terminu, onom od 21 sat, Villarreal je na svojem terenu s 2-1 bio bolji od Mallorce, pa je tako već četiri ligaške utakmice zaredom bez poraza. Vatren je bio početak ovog dvoboja, jer je Gerard Moreno već u šestoj minuti doveo domaćina do vodstva, da bi Samu Costa samo dvije minute poslije poravnao rezultat. Dugo je taj rezultat stajao na semaforu, sve do 83. minute, kad je Tani Oluwaseyi zabio za konačnih 2-1 te veliko veselje domaćih navijača na Estadiju de la Ceramica.
Žuta podmornica ostat će na trećoj poziciji i nakon ovog kola, četvrti Atletico Madrid s četiri boda zaostatka ne može je dostići ni uz nedjeljnu pobjedu kod Getafea, dok je Mallorca i dalje tek 16., sa samo 12 osvojenih bodova u 13 kola. Ta tri pogotka s ove utakmice možete pogledati OVDJE (Arena Sport).



.jpg.webp)










.jpg.webp)