REUTERS/Diego Vara

VIDEO Drama u Porto Alegreu: Fluminense u završnici dvoboja šokirao domaćina i prošao u finale Copa Libertadoresa

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 05.10.23. | 08:32

Izbacili su Internacional.

Brazilski Fluminense plasirao se u svoje drugo finale Copa Libertadores u svojoj povijesti u srijedu pobijedivši Internacional Porto Alegre 2-1 u drugoj utakmici polufinala, nakon preokreta.

Branič Gabriel Mercado je u devetoj minuti susreta doveo u vodstvo Porto Alegre. No, Fluminense je preokrenuo u završnici susreta golovima Johna Kennedyja u 81. minuti i Germana Cana u 87.

Prva utakmica na Maracani završila je neodlučeno 2-2.

A upravo će Maracana ugostiti veliko finale, 4. studenog, između Fluminensea i pobjednika drugog polufinala u kojem u četvrtak u Sao Paolu igraju još jedna brazilska momčadi Palmeiras i argentinski Boca Juniors. Prva je utakmica također završila remijem 0-0.

Fluminense je u svom prvom finalu, Copa Libertadoresa, južnoameričkog ekvivalenta europske Lige prvaka, 2008. godine izgubio na jedanaesterce od Ekvadoraca LDU iz Quita.