Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 18.12.16. | 17:59

Domaćini su kapitulirali tek u 71. minuti.

U 15. kolu njemačkog prvenstva, Bayern je u gostima kod Darmstadta slavio s 1:0 zahvaljujući genijalnosti svog brazilskog napadača Douglasa Coste, koji je u 71. minuti sjajnim pogotkom donio pobjedu bavarskom sastavu.

Bila je to fenomenalna majstorija, koja je minhenskom sastavu osigurala puni plijen. I to potpuno zasluženo jer je Bayern pritiskao cijeli susret, a upornost se isplatila 20 minuta prije kraja. Costa je napravio dva koraka, namjestio se za udarac i ispalio projektil s više od 20 metara udaljenosti za veliko slavlje protiv 'davljenika'.

Darmstadt je posljednji na bundesligaškoj ljestvici, Bayern je ponovno bodovno poravnat s Leipzigom, a ima bolju gol razliku.

U posljednjoj utakmici 15. kola, Bayer Leverkusen je kod kuće izgubio od Ingolstadta s 2:1. Tin Jedvaj je kod domaćina igrao do 82. minute, a u 59. je dobio žuti karton. Bayer je od 49. minute bio s igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Aranguiz.