REUTERS/Wolfgang Rattay

VIDEO Dortmund se lako obračunao s Kölnom, Kramariću puna minutaža u porazu od Freiburga

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 20.01.24. | 18:23

Heidenheim i Wolfsburg su igrali neriješeno 1-1, a Lovro Majer je zamijenjen u poluvremenu

Nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su u gostima Köln u Ruhrskom derbiju s čak 4-0 u susretu 18. kola njemačke Bundeslige.

Strijelci za Borussiju bili su Donyell Malen u 12. i 61., Nixlas Fullkrug u 58. i Jusuf Muokoko u 90+2.

Golove pogledajte OVDJE (Sportklub)

Borussia je peta na tablici sa 33 boda, a Köln je na 17. poziciji sa 11 bodova. Na nekoliko današnjih utakmica došlo je do kratkih prekida zbog navijača. U Njemačkoj redovito prosvjeduju zbog dogovora rukovodstva njemačke lige (DFL) koji stranim ulagačima omogućuje ulazak u njemački nogomet. Tako su gledatelji na utakmici u Kölnu na teren bacili veliku količinu čokoladica umotanih u zlatni papir, pa je utakmica bila prekinuta na duže vrijeme.​

U istom terminu su Darmstadt i Eintracht odigrali 2-2. Golove za Eintracht postigli su Niel Nkunku u 33. i Ansgar Knauff u 51. minuti, a strijelci za Darmstadt Julian Justvan u 61. i Oskar Wilhelmson u petoj minuti sudačke nadoknade. Matej Maglica i Bartol Franjić odigrali su cijeli susret za domaće. Eintracht je šesti sa 28 bodova, a Darmstadt je na posljednjem, 18. mjestu sa 11 bodova. U

Freiburg je kao domaćin pobijedio Hoffenheim s 3-2, a Andrej Kramarić je odigrao cijeli susret za goste. Heidenheim i Wolfsburg su igrali neriješeno 1-1, a Lovro Majer je zamijenjen u poluvremenu.