Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 21.05.15. | 21:42

Hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka je sa svojim Lokomotivom iz Moskve osvojio naslov u ruskom Kupu.

Njegov je Lokomotiv u finalu u Astrahanu nakon produžetka s 3:1 svladao Kuban iz Krasnodara. Regularni dio je završio 1:1, pa je trebalo odigrati još 30 minuta kako bi se saznao pobjednik. U dodatnom je vremenu uspješnija bila Ćorlukina momčad, koja je od 28. minute gubila 1:0. Strijelac za Kuban je bio Vladislav Ignatjev, ali za moskovsku je momčad izjednačio Baye Omar Niasse, 17 minuta prije kraja.

Rezultat se do 90. minute više nije mijenjao, pa je osvajač Kupa odlučen u produžetku, a tu je s dva gola uspješniji bio Lokomotiv. Mbark Boussoufa je bio precizan u 104. minuti, a sedam minuta kasnije, konačnih 3:1 je djelo Alekseja Mirančuka.

Ćorluka je odigrao svih 120 minuta i zaradio žuti karton u 90. minuti.

Lokomotiv je tako nakon osam godina stigao do trofeja u Kupu u Rusiji. Posljednji je put slavio 2007. godine, a ovo mu je šesti naslov u Kupu.

(Foto: Screenshot Dailymotion)