Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 28.09.14. | 16:17

Nastavlja se uspješan golgeterski vikend hrvatskih nogometaša. U pobjedi Lokomotiva nad Amkarom dva je pogotka dao Vedran Ćorluka.

Lokomotiv nije dobro startao u prvenstvo, a da ipak pogled na prvenstveno ljestvicu nakon 9 kola bude ugodniji najzaslužniji je upravo Ćorluka. On je u 66. minuti bio najviši u skoku nakon kornera kojeg je izveo Boussoufa i doveo svoj Lokomotiv u vodstvo. Samo minutu kasnije Niasse je povećao vodstvo, ali Amkar se nije predao. Jovicić je u 74. smanjio na 2:1, ali Ćorluka je tri minute kasnije postigao još jedan gol te donio pobjedu svojoj momčadi. Ovaj put naš je stoper gol dao nogom nakon jednog slobodnog udarca kojeg je izveo Samedov.

U ranije odigranoj utakmici Dinamo i Kuban su remizirali s 2:2. Kokorin i Manolev su u prvom dijelu doveli domaću momčad u vodstvo od 2:0, ali to nije bilo dovoljno da tri boda ostanu u Moskvi. Ignatyev i Oliseh su bili precizni u drugom poluvremenu te su Dinamo i Kuban nakon ovog kola ostali na 19 bodova, 6 manje od vodećeg Zenita.

PREMIER LIGA, 9. KOLO

Subota

Ural – CSKA Moskva 3:4 (Manucarjan 10', Smolov 5', Erokhin 83'/Dzagoev 29', Eremenko 45', Doumbia 69', 89')
Mordovia – Ufa 0:2 (Semakin 64', Handžić 84')
Zenit – Spartak Moskva 0:0